lek. med. Piotr Donocik

Specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w 2002 r. Kształcenie specjalizacyjne odbył w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala Wojewódzkiego w Tychach, gdzie uzyskał tytuł specjalisty.
Specjalizuje się w zabiegach operacyjnych z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu dotyczących leczenia schorzeń pourazowych i zmian zwyrodnieniowych. W praktyce klinicznej zajmuje się leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego i kolanowego. Zarówno na etapie terapii zachowawczej jak i zabiegów endoprotezoplastyki.
Doświadczenie chirurgiczne, jakie zgromadził podczas pracy w oddziale zabiegowym, wykorzystuje w pracy z pacjentami. Stosuje nowoczesne metody diagnostyki (MRI,TK,USG) celem precyzyjnego określenia przyczyny dolegliwości i wdrożenia odpowiedniego leczenia. Zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, zabiegi z zakresu traumatologii przeprowadza stosując nowoczesne tytanowe implanty stabilne kątowo. Taka technika osteosyntezy pozwala uzyskać po zabiegu stabilność zespolenia, co z kolei umożliwia wczesną rehabilitację pacjenta i szybszy powrót do sprawności.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się także leczeniem deformacji stopy i stawu skokowo-goleniowego. Przeprowadza zabiegi korekcyjne paluchów koślawych (tzw.halluksów).
Kwalifikacje zawodowe regularnie podnosi podczas międzynarodowych i krajowych kursów specjalistycznych.
Konsultuje w języku polskim i angielskim.