Ginekologia estetyczna jest dziedziną z pogranicza ginekologii i chirurgii plastycznej. Pozwala ona na zwiększenie zarówno aspektów kosmetycznych, jak i funkcjonalnych narządów płciowych, co skutkuje przełamaniem barier psychicznych i kompleksów.

W ginekologii estetycznej wykorzystywane są przeróżne osiągnięcia współczesnej medycyny, między innymi lasery CO2, RF czy HIFU, które pozwoliły na ograniczenie użycia klasycznych metod chirurgicznych, dzięki czemu zabiegi nie wymagają hospitalizacji i obarczone są zdecydowanie mniejszym ryzykiem.

Laser CO2

Laser CO2 wykorzystywany jest w medycynie od dawna, znalazł on również zastosowanie w ginekologii estetycznej – pozwala między innymi na:

  • leczenie z bardzo dobrymi rezultatami nietrzymania moczu,
  • leczenie blizn po cięciu cesarskim bądź bliznach będących efektem porodu siłami natury z nacięciem krocza,
  • leczenie nadmiernego rozciągnięcia tkanek pochwy,
  • leczenie nadmiernej suchości pochwy.

Leczenie przy użyciu lasera CO2 polega na odpowiednim modelowaniu ścianek pochwy i stymulowaniu regeneracji tkanki, w wyniku czego dochodzi do powstawania nowych włókien kolagenowych. Zastosowanie lasera jest w pełni bezpieczne, nie powoduje krwawienia i jest bezbolesne.

Laser HIFU

Laser HIFU to nowość na polskim rynku, stanowiący prawdziwy przełom w dziedzinie ginekologii estetycznej. Fale ultradźwiękowe przekazywane skórze na określonych głębokościach i w wybranym miejscu, tworząc kontrolowane ogniska zapalne, których konsekwencją jest obkurczenie się kolagenu oraz pobudzenie skóry do tworzenia nowego kolagenu.

Pozwala z bardzo dobrym efektem leczyć nietrzymanie moczu, a także dzięki pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych umożliwia lifting pochwy bez konieczności użycia skalpela. Jest to całkowicie bezpieczna i małoinwazyjna metoda, która w znaczny sposób poprawia komfort życia pacjentek.

Radiofrekwencja (RF)

Radiofrekwencja (RF) wykorzystuje fale elektromagnetyczne o określonej częstotliwości w celu podgrzania skóry do odpowiedniej temperatury, powodując stymulację procesu gojenia i produkcję nowych włókien kolagenowych. W związku z tym, metoda ta znalazła zastosowanie w leczeniu defektów kosmetycznych narządów płciowych poprzez obkurczenie skóry sromu, a także w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Specjaliści

Umów wizytę

Kliknij i umów wizytę na wybrany zabieg lub operację