dr n. med. Leon Kolny

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, dyplom lekarza uzyskał w 1970r.

W 1978 roku uzyskał tytuł specjalisty z położnictwa i ginekologii. Od 1972 r pracuje na oddziale ginekologii i położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej oraz członkiem ESGO, a także uczestnikiem wielu konferencji i sympozjów naukowych z zakresu ginekologii operacyjnej, ginekologii plastycznej i ginekologii onkologicznej oraz autorem kilkudziesięciu prac naukowych. W latach 1982 – 1999 był adiunktem kliniki ginekologii Śląskiej Akademii Medycznej.

Zakres świadczonych usług to leczenie schorzeń okresu menopauzalnego, hormonalna terapia, antykoncepcja, zakładanie wkładek wewnątrzmacicznych i implantów, diagnostyka onkologiczna, kolposkopia, cytologia, szczepienia p/w HPV, leczenie schorzeń ginekologicznych w mięśniaku macicy, torbieli jajnika, leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, OAB, leczenie nadżerek, USG ginekologiczne i położnicze, diagnostyka onkologiczna – cytologia, kolposkopia, pobieranie wycinków, biopsje.

Wykonywane zabiegi operacyjne to między innymi: laserowe nietrzymanie moczu, rewitalizacja pochwy, labioplastyka, plastyka pochwy i krocza, usuwanie kłykcin, konizacja szyjki macicy.