Ponad poł miliona Polaków  cierpi z powodu trudno gojącej się rany. Większość z tych pacjentów nie potrafi znaleźć odpowiedniej pomocy. Skala problemu jest ogromna. Pacjenci szukają pomocy w różnych poradniach: chirurgicznych, diabetologicznych, ortopedycznych oraz dermatologicznych. Nie zawsze uzyskując odpowiedzi na swoje pytania jak i stosowna pomoc.

Rany przewlekłe mogą mieć wiele przyczyn. Odleżyny u osób starszych, zaburzenia naczyniowe, miażdżyca zapalenie kości czy poparzenia nie mogą być traktowane tak samo. Każda rana wymaga multidyscyplinarnego oraz indywidualnego podejścia. Często pacjenci, jak i lekarze boją się zainfekowania otoczenia co powoduje odesłanie pacjenta z niewłaściwie dobraną terapią, bez wgłębienia się w historię pacjenta oraz etiologie rany.

W Centrum Medycznym Inmedico każdego pacjenta traktujemy indywidualnie. Indywidualnie podchodzimy również do ran. Swoiście dobierany jest sposób oczyszczenia rany, jak i jej dalszego leczenia skupiając się jednocześnie  się na przyczynie powstania. Pacjenci mają regularnie wykonywane badanie mikrobiologiczne co wspomaga dobranie antybiotykoterapii. Indywidualnie dobrany sposób oczyszczenia rany, jak i opatrunki dają większe prawdopodobieństwo wyleczenia.

System Vacumed którym dysponuje Inmedico również wspomaga organizm w czasie leczenia owrzodzeń kończyn dolnych.

Dysponujemy również możliwością chirurgicznego oczyszczenia rany oraz najnowocześniejszymi metodami podciśnieniowego oczyszczenia ran. W leczeniu ran wykorzystujemy również nowoczesną metodą ultradźwiękowego oczyszczania ran (UAW) co pozwala oczyścić ranę nie uszkadzając zdrowych tkanek.

Przy owrzodzeniach kończyn dolnych po wykonaniu USG doppler można dobrać dla każdego pacjenta kompresjoterapię.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z ze wsparcia Poradni Leczenia Ran i konsultacji z naszymi specjalistami

  • dr Jakub Majewski
  • dr n. med. Jacek Kostecki

więcej o Poradni Leczenia Ran

 

https://inmedico.pl/poradnia-leczenia-ran/