Medycyna estetyczna to dział medycyny, który jest uwielbiany przez płeć piękną (choć mężczyźni też dosyć często korzystają z jej dóbr). Stworzona została przez Jeana Jacquesa Legranda w latach 70 XX wieku, francuskiego endokrynologa. W Polsce została doceniona dopiero w latach 90 XX i dziś osiąga swą największą popularność. Medycyna estetyczna skupia się głównie na działaniach zapobiegających starzeniu się skóry i ciała, poprawy ich jędrności, wypełnieniu niektórych tkanek, czy nawet pozbycia się zbędnego tłuszczu, a wszystko po to, by w jak najmniej inwazyjnym stopniu, poprawić atrakcyjność i samopoczucie pacjenta. 

Medycyna estetyczna – dla kogo?

W dzisiejszych czasach przywiązuje się ogromną wagę do wyglądu zewnętrznego. Bardzo dużo osób korzysta więc z medycyny estetycznej, by dążyć do wymarzonego ideału, lub po prostu pozbyć się wstydliwych znamion, bądź poprawić widoczne defekty urody. Wszystko jest dla ludzi, jednak należy mieć na uwadze umiar, o którym większość osób niestety zapomina. Bardzo łatwo jest zatrzeć granicę dobrego smaku, karykaturalnym wyglądem. By osiągnąć naturalny, piękny efekt należy oddać się w ręce wykwalifikowanego specjalisty, który dobierze rodzaj zabiegu pod nasze wymagania. To właśnie on – lekarz  lub kosmetolog – w przypadku jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania konkretnego zabiegu, podejmie decyzję o możliwości przeprowadzeniu go.

Zabiegi medycyny estetycznej stworzone są dosłownie dla każdego –  skorzystać może z nich zarówno kobieta, jak i mężczyzna, 20-latka, jak i 60-latka.  Jeśli celem jest wyrównanie asymetrii ust lub ich powiększenie – pacjent może skorzystać z wypełniaczy, jednak jeśli chce pozbyć się uciążliwych blizn – przygotowane są dla niego zabiegi redukujące je, m.in laseroterapia. Nieważne czy zamiarem jest poprawa jędrności skóry, czy redukcja cellulitu – medycyna estetyczna posiada szeroki zakres usług, który zadowoli każdego.

Jakie zabiegi oferuje medycyna estetyczna?

 Dzięki swojej ogromnej popularności, zakres zabiegów medycyny estetycznej z dnia na dzień poszerza się. Są jednak takie, które przez wzgląd na swoją wysoką skuteczność i działanie najczęściej goszczą w sercach Polaków dbających o urodę;

ZABIEG HIFU ULTRA ZONE – od niedawna istny hit w kosmetologii; to bezpieczny i mało inwazyjny lifting skóry, które daje spektakularne efekty, porównywalne do zabiegu chirurgicznego. Po wykonaniu zabiegu HIFU rekonwalescencja jest zbędna i można spokojnie wrócić do swoich codziennych obowiązków.

ZABIEG IPL+RF –  pomaga w  fotoodmładzaniu, redukuje przebarwienia, likwiduje trądzik ropowiczy, usuwa rumień, wygładza zmarszczki i zagęszcza skórę – laser idealny.

LASEROWA DEPILACJA VERSUS –  skutecznie i bezboleśnie usuwa zbędne owłosienie, dzięki  monochromatycznej skupionej wiązce światła ProLens™ oraz płynnej regulacji czasu trwania impulsu.

LIPORADIOLOGIE VINCI™ – jest idealny dla osób, które szybko schudły, lub zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Liporadiologie Vinci™ pomaga walczyć z cellulitem, niszczy miejscową tkankę tłuszczową i  poprawia jędrność skóry – to dzięki przebudowie łańcuchów trójglicerydowych oraz stymulacji syntezy kolagenu. Zabieg ten dodatkowo poprawia ukrwienie, redukuje wiotkość skóry, oczyszcza z toksyn  i likwiduje zastoje limfatyczne.

LASER FRAKCYJNY –  rewitalizuje naskórek, ujędrnia i zagęszcza skórę dzięki działaniu szerokiego spektrum trybów pracy mocy urządzenia. Doskonale radzi sobie z każdymi problemami skóry.

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK  wykorzystuje zjawisko fototermolizy, która działa zbawiennie na problemy skóry naczyniowej, takie jak; żylaki, naczynka, czy pajączki.

Medycyna estetyczna oprócz widocznych efektów wizualnych, doskonale wpływa na samopoczucie pacjenta. Osoba, która dzięki zabiegom medycyny estetycznej zredukowała, czy zmniejszyła  swoje kompleksy związane z wyglądem, zyskuje nadzieję na lepsze jutro, poprawia się jej pewność siebie i zwiększa poczucie atrakcyjności, staje się szczęśliwsza. Poza tym, fakt, iż zabiegi tego typu są mało inwazyjne, sprawiają, że czas spędzony w gabinecie staje się dużo przyjemniejszy.