Aparat do kriochirurgii Cryo-S classic to kolejne urządzenie którym wyposażyliśmy Centrum Medyczne Inmedico. Nowy aparat pozwoli na zapewnienie pacjentom kompleksowości usług w gabinetach dermatologicznym, ginekologicznym, naczyniowym oraz proktologicznym.

Kriochirurgia to nowoczesna, efektywna metoda leczenia polegająca na ściśle kontrolowanym niszczeniu tkanek poprzez ich precyzyjne zamrożenie. Należy ona do bezbolesnych, bezkrwawych i bezpiecznych dla pacjenta technik leczenia. Technologia ta pozwala na bezkrwawe oddzielenie tkanki dotkniętej zmianami chorobowymi, a także umożliwia gojenie się ran bez powikłań, pozostawiając tylko cienką i delikatną bliznę. Zabieg ten może być stosowany do leczenia różnego rodzaju zmian, zarówno o charakterze łagodnym jak i nowotworowym. Metoda ta nie wymaga szczególnego przygotowania przez pacjenta. Możemy być wykonywana zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

W dermatologii aparat do kriochirurgii Cryo-S classic pozwala na uzyskanie dobrych efektów kosmetycznych, trudnych do osiągnięcia innymi metodami.

Sprawdza się w walce z:

  • brodawkami zwykłymi tzw. kurzajki, brodawki płaskie oraz brodawki łojotokowe,
  • włókniakami,
  • niektórymi znamionami, odciskami, bliznami – zwłaszcza przerosłe zwłókniałe i nieregularne,
  • zmianami naczyniowymi – naczyniaki, rozszerzone naczynia krwionośne,
  • zmianami trądzikowymi, łysieniem plackowatym (kriostymulacja),
  • zmianami nowotworowymi.

W ginekologii pomaga lekarzom w wykonaniu pełnego zakresu mrożeń w obrębie pochwy, tarczy i kanału szyjki oraz w obrębie warg sromowych, odbytu i dowolnego miejsca na skórze.