O badaniu

W Centrum Medycznym INMEDICO posiadamy urządzenie do bezbolesnej i bezinwazyjnej diagnostyki zaburzeń w obrębie układu naczyniowego - fotopletyzmograf. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna, wykorzystywana najczęściej w diagnostyce przewlekłej niewydolności żylnej.

Wykonanie badania jest rekomendowane pacjentom, którzy chcą ocenić kondycję żył, zdiagnozować przyczynę wrażenia ciężkich nóg czy bolesnego obrzęku.

Fotopletyzmografia jest badaniem, które ocenia miejscowe zmiany zawartości krwi w tkankach. Polega na umieszczeniu na skórze nóg specjalnego czujnika optycznego, który bada kondycję żył i sprawność przepływu krwi.

Wynik pomiaru fotopletyzmograficznego jest przedstawiany w postaci krzywej, która prezentuje miejscowe zmiany w objętości przepływającej krwi. Częstotliwość tych zmian uwzględnią rytmiczną pracą serca odpowiedzialną za różnice w szybkości przepływu krwi przez naczynia na danym obszarze skóry.

W przypadku przewlekłej niewydolności żylnej podczas badania fotopletyzmograficznego mierzony jest tzw. czas powrotu żylnego (VRT). Parametr ten ocenia funkcjonowanie zastawek w układzie żył powierzchownych oraz głębokich.

Cennik

  • Fotopletyzmografia - 50,00zł

Umów wizytę

Kliknij i umów wizytę na badanie